A hazai földrajztankönyvek fejlődése és használata
Szerkesztői megjegyzés: a tanulmány a magyarországi földrajztankönyvek időbeli változásának történeti áttekintésével tiszteleg a Magyar Földrajzi Társaság fennállásának 150. évfordulója előtt, hiszen a tankönyvszerzők között számos olyan személyiséggel találkozhatunk, akinek jelentős szerepük volt és van a Társaság életében is.
Kell-e tankönyv a földrajztanuláshoz?
Az újgenerációs tankönyvek egy komplett tankönyvcsalád részei, szervesen épülnek egymásra a tankönyvek tartalmi, módszertani és tanulástechnikai szempontból, a tankönyvek mellett a tanulói munkához munkafüzetek, tudásellenőrző feladatlapok, a tanári munkához pedig tanmenetjavaslatok, linkeket és azokkal elérhető interaktív elemeket is tartalmazó függelék és tanári kézikönyvek készültek.
Függelék az újgenerációs földrajz tankönyvekhez
A 2018-19. tanévtől kezdődően 7–10. évfolyamon is újgenerációs földrajz tankönyvekből tanulhatnak a tanulók. Ezek elérhetők és letölthetők a http://tankonyvkatalogus.hu honlapról. Ezekhez elkészült a Függelék is, amely adatsorokat, tematikus térképeket és diagramokat tartalmaz, bőséges információforrásként a tanulók gondolkodási és elemzési készségének fejlesztéséhez. A függelék letölthető: https://foldrajztanitas.elte.hu/wp-content/uploads/Fuggelek.pdf
Megjelent az újgenerációs 9-10. osztályos tankönyvhöz készült tanári kézikönyv
Az újgenerációs tankönyvcsalád 7-8. osztályos tanári kézikönyvének folytatásaként ezúttal a 9-10. osztály földrajzi tananyagának értelmezéséhez és feldolgozásához kaphatnak segítséget a földrajztanárok a kézikönyv által.