Lávaártó

Az írás felvillantja az Etiópia legnagyobb tava környékén élő emberek vízhez kötött életét.

Sztélék

Az etiópiai Akszúm területén lévő nekropoliszban a királyokat, előkelőségeket és azok családtagjait temették el úgy, hogy hatalmas obeliszket állítottak a sírjuknál, a föld alatt pedig sírkamrákat építettek.

Testfestés

A világ azon területein, ahol az éghajlat nem követeli meg a ruha állandó viselését, ott a testnek és a rajta lévő díszítéseknek fontos szerep jut még ma is. Erre mutat példákat az írás az etiópiai Omo-völgyből.

Sókotrás

Etiópia déli részén El Sod maar-vulkán krátertavában a helyi törzs tagjai tradicionális módon bányásszák – inkább kotorják a tófenékről – a sót már évtizedek óta. A vízben kézzel végzett munka igencsak kikezdi az egészségüket.

Indzsera

Etiópiában népétel az indzsera, aminek az alapja – mint a tányér – egy kerek, lapos tészta, erre teszik rá az apróra vágott húsokat, a köretnek szánt zöldségeket és a különféle fűszereket, és kézzel fogyasztják el.

Nagy füstölgő

Az etiópiai Tana-tó a Kék-Nílus forrása. A folyó amint elhagyja a tavat egy gyönyörű, 150 méter széles vízesésbe „torkollik”, a helyet „Nagy füstölgőnek” nevezték el.

Hiénaemberek

Az etiópiai Harar városában lakó hiénaemberek a vad hiénák lelkes barátai. Családjuk akár évtizedek óta eteti a várost körülvevő városfalnál esténként gyülekező állatokat. Vannak, akik úgy gondolják, ha etetik az állatokat, szent áldozatot mutatnak be a jó termés érdekében.

Kávéceremónia

A Föld egyik legkedveltebb itala alapanyagának az Etióp-magasföld az őshazája, ahol a mai napig szertartás kíséretében fogyasztják.

Sziklatemplom

A 12-13. században fontos etiópiai város, Lalibela hegye különleges, kereszt alaprajzú sziklatemplomot őriz, amelyet a bazalttufába mélyítették, elrejtve azt az ellenség elöl. A város fontos ortodox zarándokhely, a környékbeli 11 földalatti sziklatemplom a világörökség része.