Az írás rendszerként mutatja be a részvételi megközelítést a környezeti nevelésben, valamint ismertet egy Erasmus+ projektet, amely ezekkel a módszerekkel szeretné megismertetni a környezeti neveléssel foglalkozókat.
Kitekintő
A rovat célja, hogy felhívja a figyelmet a földrajzoktatást érintő hírekre, eseményekre, szaktudományi és szakmódszertani újdonságokra. Bemutat érdeklődésre számot tartó hazai és külföldi kiadványokat, tanulmányokat, tájékoztatást ad a földrajztanításhoz kapcsolódóan a tanárok, esetenként a tanulók számára is érdekes rendezvényekről. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy hírt ad a földrajzoktatást érintő tantervi változásokról és az azokból adódó új oktatási és képzési feladatokról.
Gondolatébresztő világnapokról 5. – január- február
A január-februári nevezetes napok bemutatásával a tavaly kezdett sorozatunk végére értünk, amely bemutatta a földrajz tantárgyhoz kapcsolódó világnapok eredetét és az azokról való megemlékezés néhány lehetőségét.
Egy darabka India
Az írás bemutatja a Somogy megyei Krisna-völgy területét, ökoközösségét és intézményeit elsősorban turisztikai ajánlatként. Tanulságos lehet az önfenntartó gazdálkodási rendszer, a vallási hagyományok és az iskola megismerése.
Gondolatébresztő világnapokról 4.
Ezúttal a tél eleji hónapok világnapjait vesszük számba olyan apró programokat, feladatokat javasolva, amelyekkel lépéseket tehetünk az örökségvédelem és a környezeti szemlélet fejlesztése érdekében.
Gondolatébresztő világnapokról 3.
Ezúttal sorra vesszük a kora őszi világnapokat. Az iskolakezdési időszak bővelkedik megemlékezésre méltó dátumokban, amelyekhez kapcsolódóan iskola programok szervezhetők annak érdekében, hogy élvezhetőbb legyen az ősz.
Földrajztanárok továbbképzése Győr-Moson-Sopron megyében
Az írás egy példa arról, hogy hogyan támogatta a Magyar Földrajzi Társaság Kisalföldi Osztálya a megyei pedagógiai intézettel és a TIT helyi szervezetével együttműködve a földrajztanárok munkáját az utóbbi 50 évben.
Fenntarthatóság: új tantárgy a középiskolában
Az írás hírt ad egy új gimnáziumi választható tantárgyról, amely integrálja és szintetizálja a más közismereti tantárgyakban megjelenő fenntarthatósággal kapcsolatos tartalmakat és érettségi tantárgyként is választható lesz.
Miről mesélnek Szigliget és a környező települések címerei?
Az írás bemutatja a Szigliget környéki települések címere kialakításának földrajzi és címertani okait, utalva a néveredetükre is, amelyek segíthetik egy-egy kiránduláson a földrajzi tartalmakra való odafigyelést.
Miről mesélnek Szigliget és környékének földrajzi nevei?
A GeoMetodika 2022/2. száma Kitekintő rovatában megjelent Szigligettel foglalkozó írás folytatása a település és a szűkebb környék földrajzi neveinek etimológiai bemutatása, amely értelmezések színesíthetik a földrajzi tanulmányokat.
Amiről Szigliget és a környékbeli tanúhegyek mesélnek
Az írás a Tapolcai-medence tanúhegyeinek kialakulását az új geológiai és geomorfológiai kutatási eredmények figyelembe vételével mutatja be, és útmutatást ad a tanulmányi kirándulások szervezéséhez is a tanárok számára.